Międzynarodowe studia na polskich uczelniach z finansowaniem NAWA

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

NAWA wybrała międzynarodowe programy studiów, które zostaną sfinansowane w programie KATAMARAN. Wśród nowości jest polsko-indonezyjska architektura krajobrazu, polsko-chińska elektromobilność oraz globalna dyplomacja, pośród już istniejących – religioznawstwo i zrównoważony rozwój.

Jak poinformowała na swojej stronie Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, środki na realizację międzynarodowych studiów przyznano: Politechnice Częstochowskiej, Politechnice Opolskiej, Uniwersytetowi Jagiellońskiemu (4 projekty), Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetowi Morskiemu w Gdyni, Uniwersytetowi Szczecińskiemu i Uniwersytetowi Warszawskiemu.

W programie KATAMARAN finansowane jest zarówno tworzenie nowych, jak i realizacja już istniejących międzynarodowych programów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, dających możliwość wydania wspólnego, podwójnego lub wielokrotnego dyplomu. Łączna kwota przeznaczona na program to 10 milionów złotych.

Na tworzenie nowych programów studiów, finansowanie otrzymały m.in. takie inicjatywy, jak: Polsko-Indonezyjskie Podwójne Studia Magisterskie z Architektury Krajobrazu, Global International Relations and Diplomacy oraz Polsko-Chińskie wspólne studia I stopnia w zakresie elektromobilności i odnawialnych źródeł energii.

Wsparcie na realizację istniejących programów studiów uzyskały m.in. studia w zakresie religioznawstwa oraz studia kształcące specjalistów łączących ochronę środowiska z rozwojem społecznym i gospodarczym: Una Europa Joint Bachelor in Sustainability.

Program jest finansowany ze środków europejskich z Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Wnioski o udział w programie mogą składać uczelnie publiczne i niepubliczne, które w momencie aplikowania nie mają negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Projekt musi być realizowany w partnerstwie z co najmniej jedną zagraniczną uczelnią lub instytucją naukową.

Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Trzy studentki laureatkami programu grantowego SOFIA

  • Fot. materiały prasowe

    150 zgłoszeń do Nagrody NCN dla najlepszych naukowców młodszego pokolenia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera