Politechnika Warszawska zaprasza na multimedialną wystawę o CERN

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Politechnika Warszawska zaprasza na multimedialną wystawę poświęconą działalności Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych (CERN). Wystawa powstała w ramach obchodów 70-lecia powstania CERN; będzie można ją zwiedzać od 7 czerwca.

Od Wielkiego Wybuchu, poprzez fascynujący świat materii, antymaterii i cząstek elementarnych, aż do największych eksperymentów współczesności prowadzonych dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów – dzięki nowej wystawie na terenie Politechniki Warszawskiej zwiedzający będą mogli lepiej zrozumieć, co dzieje się w szwajcarskim CERN – jednym z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie.

„Ekspozycja składająca się z trzech kapsuł pozwoli zrozumieć, co tak naprawdę badają naukowcy tworzący CERN i z jak zaawansowanych technologii korzystają. Nie zabraknie filmów, animacji i innych elementów, które uruchomią wyobraźnię naszych gości. O to, aby zwiedzanie było atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży, zadbają przewodnicy, którzy cząstka po cząstce będą odkrywali przed odwiedzającymi tajemnice mikrokosmosu” – napisano w informacji umieszczonej na stronie Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Współorganizatorami wystawy są: Uniwersytet Warszawski, IFJ PAN oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych; wystawa powstała w ramach obchodów 70-lecia powstania CERN.

Wstęp na wystawę w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75, kampus centralny PW) jest darmowy. Będzie można ją zwiedzać od 7 czerwca do 2 lipca w dni powszednie oraz w wybrane weekendy (8-9 czerwca oraz 15-16 czerwca).

Organizatorzy są otwarci na rejestrację osób, które chciałyby zwiedzić wystawę w grupie z przewodnikiem polskim lub anglojęzycznym. Wystarczy wypełnić formularz na stronie: https://forms.office.com/e/GNRiYW2DhP. (PAP)

Urszula Kaczorowska

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera