NAWA przyjmuje zgłoszenia do programu „Promocja języka polskiego”

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyjmuje do 31 lipca zgłoszenia do programu „Promocja języka polskiego”. Polskie uczelnie i instytucje naukowe będą miały do wykorzystania 2 mln 300 tys. zł.

W ramach programu finansowane są projekty, działania i inicjatywy realizowane w Polsce lub za granicą, służące rozpowszechnianiu języka polskiego jako obcego i wzmocnieniu jakości jego nauczania.

O udział w programie mogą ubiegać się polskie uczelnie i instytucje naukowe podejmujące działania na rzecz promocji języka polskiego na poziomie akademickim.

„Projekt może być realizowany przez jedną instytucję, ale preferowane są projekty w międzynarodowym partnerstwie. Partnerami mogą być zagraniczne uczelnie lub instytucje naukowe” – napisano w komunikacie przesłanym do mediów.

Termin składania aplikacji upływa 31 lipca 2024 r.

W dotychczasowych pięciu edycjach programu „Promocja języka polskiego” zrealizowano łącznie 73 projekty z udziałem 103 partnerów z zagranicy. Projekty realizowane były we współpracy z partnerami z Austrii, Belgii, Brazylii, Chin, Czech, Ekwadoru, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Kazachstanu, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Niderlandów, Niemiec, Peru, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Ukrainy Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Projekty, jak podała NAWA, były realizowane m.in. przez: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej) oraz przez Instytut Badań Literackich PAN.

Więcej informacji na stronie internetowej.  (PAP).

Nauka w Polsce

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera