Ruszyła rejestracja do tegorocznej, siódmej edycji Kuźni Młodych Talentów, czyli letniej szkoły dla doktorantów, organizowanej przez Akademię Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk. Spotkanie odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Jabłonnie.
W warsztatach mogą wziąć udział doktoranci ze wszystkich polskich uczelni wyższych i instytutów naukowych, reprezentujący wszystkie dyscypliny naukowe. Ich celem jest podnoszenie umiejętności uczestników poprzez rozwój warsztatu naukowego i kompetencji miękkich.
„Kuźnia Młodych Talentów to trzy dni wykładów, szkoleń i prezentacji, które szlifują istotne dla każdego doktoranta umiejętności takie jak: autoprezentacja, pisanie publikacji, skuteczne ubieganie się o granty i aplikowanie na staże. To też miejsce, gdzie można poznać niezwykłych i inspirujących ludzi" – podkreśliła dr inż. Marcelina Jureczko z Politechniki Śląskiej, prowadząca warsztaty i członkini rady programowej Kuźni Młodych Talentów.
Trzydniowe spotkanie w Pałacu PAN w Jabłonnie rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 1 września.
W programie wydarzenia znalazły się krótkie wykłady popularnonaukowe (m.in. na temat publikowania wyników badań naukowych oraz poprawności językowej i storytellingu w popularyzacji nauki) oraz dyskusje.
Warsztaty – trzon Kuźni Młodych Talentów – będą się składały z trzech szkoleń: z zakresu przygotowywania wniosków grantowych w konkursach europejskich, krajowych i wyjazdowych; z estetyki i projektowania graficznego w komunikacji wyników badań; a także poprawności językowej i storytellingu w popularyzacji nauki.
W trakcie spotkania uczestnicy będą też mieli okazję przedstawić swoje badania w formie krótkiej autoprezentacji.
Zgłoszenia są przyjmowane do 15 czerwca.
Nauka w Polsce
akp/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.