Uczelnie i instytucje

SGH i ALK najlepsze w rankingu studiów MBA

Fot. A.Kot/Perspektywy
Fot. A.Kot/Perspektywy

Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez Szkołę Główną Handlową oraz Executive MBA z Akademii Leona Koźmińskiego to najlepsze (ex aequo) polskie programy w Rankingu MBA Perspektywy 2024. Ranking najlepszych programów MBA został ogłoszony po raz dziewiąty.

Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się program Executive MBA Poznań – Atlanta prowadzony przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Jak podkreślili organizatorzy, w rankingu uwzględniono wyłącznie programy spełniające wyśrubowane kryteria. Brany pod uwagę program musiał obejmować minimum 300 godzin zajęć i trwać przynajmniej dwa semestry; musiały go ukończyć co najmniej dwa roczniki absolwentów, a uczelnia prowadząca program musiała być klasyfikowana w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023.

"Wybór programu MBA wymaga dużej uważności, bo nie istnieją żadne (!) jakościowe regulacje programów MBA" - podkreślili organizatorzy w komunikacie.

"Stąd na polskim rynku pojawiły się także pseudo-studia MBA, nie dające co prawda ani wiedzy, ani umiejętności menedżerskich, ale umożliwiające obejmowanie stanowisk w radach nadzorczych" - zaznaczono.

Ranking MBA Perspektywy 2024 obejmował pięć kryteriów zawierających łącznie 28 wskaźników.

"Spoczywa na nas duża odpowiedzialność, bo studia MBA kształcą przywódców współczesnego biznesu" - powiedziała cytowana w komunikacie Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft Poland, przewodnicząca Kapituły Rankingu MBA Perspektywy 2024.

Jak zaznaczył Waldemar Siwiński, prezes-założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i kierownik Rankingu, w kapitule znaleźli się "znakomici" przedstawiciele biznesu, a ważnym elementem klasyfikacji była ocena wartości merytorycznej programu przez jego absolwentów na podstawie badania przeprowadzonego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” i CBM Indicator.

29 lutego Perspektywy uruchomiły także nowy portal mba.perspektywy.pl, zawierający - oprócz tabel rankingowych i metodologii - także fachowe artykuły oraz serię podcastów z udziałem znakomitych teoretyków i praktyków kształcenia menedżerskiego.(PAP)

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCN przyznało granty na projekty z udziałem zespołów polskich, słoweńskich i czeskich

  • Fot. Adobe Stock

    ERC Synergy Grant dla zespołu prof. Adama Izdebskiego - ok. 10 mln euro na badanie pandemii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera