Nieznane do tej pory mury oraz pochówki z okresu średniowiecza odkryli polscy archeolodzy w sąsiedztwie kościoła San Michele del Golfo (Santa Maria di Campogrosso) na północnym wybrzeżu Sycylii koło Palermo. Pierwsze szeroko zakrojone prace archeologiczne w tym miejscu ruszają w maju.
Kilkadziesiąt pradziejowych pochówków odkryli archeolodzy w czasie wykopalisk w Nowym Łowiczu na terenie największego polskiego poligonu w rejonie Drawska Pomorskiego w województwie zachodniopomorskim. Badaniami kierowali dr Adam Cieśliński z Instytutu Archeologii UW i mgr Andrzej Kasprzak z Muzeum w Koszalinie.
Celem wakacyjnych badań archeologów w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie) było znalezienie kaplicy św. Jakuba. Zamiast tego archeolodzy odkryli 75 pochówków sprzed kilkuset lat i kilkadziesiąt tysięcy przemieszanych kości pochodzących z cmentarza naruszonego w wyniku ciągłego użytkowania obszaru.
Ciałopalny grób jamowy i popielnicowy pochodzące z I/II wieku n.e. odkryli archeolodzy podczas badań wykopaliskowych na cmentarzysku z okresu wpływów rzymskich w Czelinie (Zachodniopomorskie).