Fot. Adobe Stock

Opole/Nowy rok Akademii Młodych Serc

Nowy rok akademicki rozpoczęło stu słuchaczy Akademii Młodych Serc. Po raz dziesiąty zajęcia dla studentów uniwersytetu trzeciego wieku prowadzić będą naukowcy Politechniki Opolskiej.

  • źródło: UE w Katowicach

    Katowice / Trwają zapisy seniorów i uczniów na zajęcia organizowane przez U.Ekonomiczny

    Trwają zapisy na Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku, organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, a także na kolejną edycję programu ELiT (Ekonomia dla Liceum i Technikum) oraz programu dla uczniów podstawówek (EUD) i ich rodziców - informuje katowicka uczelnia.

  • Widok na bazylikę Mariacką w Gdańsku, PAP/Adam Warżawa 22.03.2017

    Uniwersytet Trzeciego Wieku uruchomił zdalną naukę dla każdego

    W czasie epidemii słuchacze Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą zdalnie uczestniczyć w wykładach, warsztatach czy wspólnym oglądaniu filmów. Wiele materiałów jest przy tym ogólnie dostępnych.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Polska wśród najszybciej sekularyzujących się krajów świata

  • Naukowcy sprawdzili, z czym wiążą się zmiany energii w ciągu dnia

  • Jak odzyskać metale ze zużytych baterii? Nowatorski pomysł polskiej badaczki

  • Prof. Pyrć: nauka nie jest „drogim hobby”

  • Konkurs Popularyzator Nauki; to ostatnie dni na zgłoszenie

  • Adobe Stock

    Leki pozostawiają trwały ślad na mikrobiomie jelitowym

  • Najstarszy dowód intymnych stosunków z neandertalczykami

  • Lekooporny grzyb coraz częstszy w europejskich szpitalach

  • Żywność ultraprzetworzona ma związek ze stanem zapalnym

  • Naukowcy odkryli nowy sposób na wzmocnienie kości i walkę z osteoporozą

Fot. Adobe Stock

Kulturoznawczyni: „1670” pierwszym tak parodystycznym ujęciem polskiej szlachty i polskiego chłopstwa

W ocenie kulturoznawczyni i folklorystki dr hab. Violetty Wróblewskiej nie było do tej pory tak parodystycznego ujęcia obrazu polskiej szlachty i polskiego chłopstwa, jak w serialu „1670”. Wszyscy wyśmiewani są w takim samym stopniu, jednak bez przekraczania zasad dobrego smaku - dodała.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera