Fot. Fotolia

Najlepsi studenci-wynalazcy nagrodzeni

Politechnika Świętokrzyska po raz kolejny nagrodziła najlepszych młodych innowatorów. W 13. edycji ogólnopolskiego konkursu Student-Wynalazca zwyciężyły zespoły z Politechnik: Warszawskiej, Lubelskiej, Krakowskiej, Świętokrzyskiej oraz z Uniwersytetu Śląskiego.

  • Fot. Fotolia
    Student

    Kielce/ Rozstrzygnięto XII Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca

    Bezprzewodowy system nadzoru temperatury ciała i innowacyjny sposób przebudowy zniszczonej nawierzchni drogowej – to niektóre z nagrodzonych rozwiązań zgłoszonych do XII Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. W czwartek w Kielcach przedstawiono jego laureatów.

  • Fot. Fotolia

    Studenci-wynalazcy poszukiwani – nabór do konkursu do 25 stycznia

    Do 25 stycznia studenci, doktoranci i absolwenci uczelni mogą zgłaszać swoje wynalazki i wzory użytkowe lub przemysłowe do X Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. Nagrodą główną jest możliwość prezentacji swego rozwiązania podczas międzynarodowej wystawy w Genewie.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Epigenetyk: badanie superstulatki pokazuje, że starzenie można spowalniać

  • Wiceminister nauki: rosnące oczekiwania finansowe środowiska naukowego przekraczają nasz budżet

  • Psycholog: urojenia i psychoza w schizofrenii mają związek z błędami poznawczymi

  • Ekspert: okres złotego wieku finansowania uniwersytetów minął

  • Ślady palenia w DNA - nowe narzędzie medycyny i kryminalistyki

  • ESO/A. Levan, A. Martin-Carrillo et al.

    Tajemniczy rozbłysk może oznaczać, że gwiazda wchłonęła czarną dziurę

  • Nie tylko antybiotyki na stałe zmieniają florę bakteryjną jelit

  • Współpracujące modele SI zdały medyczne egzaminy

  • USA/ Udany test rakiety Starship przed planowanymi misjami na Księżyc i Marsa

  • Świat osiągnął pierwszy klimatyczny punkt krytyczny

Toń morska w jurze i w kredzie. Arch. Macieja Pindakiewicza

Ryby zdetronizowały głowonogi i zdominowały oceany na przełomie kredy i jury

Morza w okresie jurajskim nie przypominały tych dzisiejszych, ponieważ wtedy dominowały głowonogi, których najbliżsi dzisiejsi krewniacy to kałamarnice i mątwy. Zmiana nastąpiła na przełomie jury i kredy, kiedy to ryby zaczęły przejmować oceany – wykazały badania paleontologów m.in. z PAN.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera