Fot. Adobe Stock

Troje naukowców z Polski otrzymało granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych

Tomasz Skotnicki z Politechniki Warszawskiej oraz Grażyna Jurkowlaniec i Emanuel Gull z Uniwersytetu Warszawskiego otrzymali prestiżowe ERC Advanced Grants, przyznawane przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC). W sumie granty uzyskało 255 naukowców z całej Europy.

  • Fot. Adobe Stock

    Dwóch naukowców z Polski otrzyma granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych

    Profesorowie Andrzej Dziembowski i Daniel Gryko otrzymali prestiżowe ERC Advanced Grant, przyznawane przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC). W sumie granty uzyskało 218 naukowców z Europy.

  • Imperial College i PAN powiedzą, jak ubiegać się o granty ERC

    Jak skutecznie ubiegać się o prestiżowe granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), dowiedzą się pod koniec czerwca uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Imperial College London i PAN. Przez 10 lat granty ERC otrzymało jedynie 22 Polaków.

  • Polski wskaźnik sukcesu w grantach ERC to zaledwie 2,5 proc.

    Polacy składają sporo wniosków o prestiżowe granty ERC, ale wyjątkowo niewielu je zdobywa. "Przeciętny wskaźnik sukcesu w ERC to 11 proc., a w Polsce 2,5 proc." - mówi PAP Ewa Kuśmierczyk z Biura Doskonałości Naukowej PAN, które pomaga Polakom w zdobywaniu tych grantów.

  • Wrześniowe warsztaty dla naukowców aplikujących o granty ERC

    Badacze, którzy chcą aplikować o prestiżowe granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), mogą we wrześniu wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Polską Akademię Nauk oraz Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Najpopularniejsze

  • Zbadano, dlaczego niektóre planety spadają na gwiazdy

  • Poniedziałkowe wybory rektora WUM nie odbyły się

  • Komisja Wyborcza WUM: wybory rektora odbędą się 6 maja; obecny rektor zaniepokojony decyzją

  • Naukowcy sprawdzają, czy tramwaje mogą wspomóc miejską przyrodę

  • Politechnika Opolska będzie kształcić specjalistów od wizerunku

Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

Kiedy ustawi się cząsteczki pewnego związku - tetracenu - w kształt nanośnieżynki, z maksymalną wydajnością zachodzi tam tzw. rozszczepienie singletowe - proces, który umożliwia pozyskanie z jednego fotonu aż dwóch elektronów - pokazują polscy i tajwańscy naukowcy. I liczą na to, że ich badania pomogą poprawić wydajność paneli słonecznych.