08.11.2024. Wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel (L), rektor Politechniki Bydgoskiej prof. dr hab. inż. Marek Adamski (C) i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (P) podczas uroczystości przekazania Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy, Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, 8 bm. W szpitalu wiedzę i doświadczenie zdobywać będą studenci Wydziału Medycznego. PAP/Tytus Żmijewski

Bydgoszcz/ Miasto przekazało szpital politechnice

Władze Bydgoszczy przekazały w piątek Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego. Lecznica będzie bazą kliniczną uczelni, która od października rozpoczęła kształcenie lekarzy.

  • 14.05.2024. Otwarcie Pracowni Linac MR, w Zakładzie Radioterapii – Centrum Onkologii w Bydgoszczy, 14 bm. Jest to najnowocześniejszy w Polsce akcelerator do radioterapii. PAP/Tytus Żmijewski
    Zdrowie

    Bydgoszcz/ Centrum Onkologii pozyskało nowoczesne urządzenie do radioterapii

    W Centrum Onkologii w Bydgoszczy we wtorek otwarto Pracownię Linac-MR z akceleratorem zintegrowanym z tomografem rezonansu magnetycznego, umożliwiającym dokładniejszą radioterapię zmian nowotworowych. To pierwsze w Polsce i czwarte w Europie takie specjalistyczne urządzenie.

  • Fot. PAP / Urszula Kaczorowska
    Popularyzacja

    Bydgoszcz/ Młyny Rothera otworzą drugą wystawę stałą

    W piątek 8 grudnia Młyny Rothera w Bydgoszczy otworzą drugą wystawę stałą. Ma ona charakter popularnonaukowy, ale nawiązuje do historii kompleksu budynków, w którym w XIX i XX w. produkowano mąkę.

  • Fot. Fotolia

    Projekt ws. utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy - do komisji

    Obywatelski projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, którego pierwsze czytanie odbyło się w piątek, został skierowany do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

  • Fot. PAP/ Tytus Żmijewski 15.10.2015

    Bydgoszcz/ Komisja uczelniana: powodem tragedii brak wyobraźni i niefrasobliwość

    Brak wyobraźni i niefrasobliwość wielu osób doprowadziły do tragedii podczas otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy - wynika z raportu komisji uczelnianej. Rektor w czwartek przekazał ten raport do resortu nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Miasto podarowało grunt pod budowę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

    Działkę pod budowę nowej siedziby Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego zgodziła się bezpłatnie oddać rada miejska w Bydgoszczy. Warunkiem otrzymania gruntu o powierzchni prawie 2,5 ha przez uczelnię jest rozpoczęcie budowy do 2021 roku.

  • Collegium Medicum UMK otrzymało gmach dla kierunku stomatologicznego

    Prezydent Bydgoszczy i rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika podpisali we wtorek umowę przekazania uczelni gmachu dawnej dyrekcji kolei. Warunkiem darowizny jest utworzenie tu kierunku stomatologicznego w ramach Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

  • W Bydgoszczy otwarto Laboratorium Metrologii i Systemów Pomiarowych

    Nowoczesne Laboratorium Metrologii i Systemów Pomiarowych otwarto w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Uroczystość odbyła się w dniu inauguracji roku akademickiego na uczelni.

  • Foto: Fotolia

    Biblioteka UKW w Bydgoszczy przeprowadza się do nowej siedziby

    Główna biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przeprowadza się do nowego gmachu. Wart prawie 50 mln zł nowoczesny gmach, zbudowany dzięki wsparciu funduszy unijnych, pomieści blisko milion książek i czasopism.

  • UTP w Bydgoszczy nie przejmie części Kolegium Nauczycielskiego

    Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy (UTP) w Bydgoszczy nie przejmie od samorządu województwa części personelu i majątku likwidowanego w tym mieście Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Władze uczelni uznały, że odbyłoby się to ze szkodą dla UTP.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera