Hybrydowy Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Sztuczna Inteligencja, zielona gospodarka, komunikacja międzykulturowa i biznes przyszłości – to wybrane tematy wykładów i warsztatów 18. Festiwalu Nauki organizowanego od 21 do 27 marca przez Akademię WSB organizuje wspólnie z miastem Dąbrowa Górnicza.

W ciągu 7 dni festiwalowych zorganizowanych zostanie około 80 spotkań. Będą to wykłady, warsztaty, laboratoria, pokazy, debaty i dyskusje panelowe. Zajęcia będą dostępne on-line, spotkania stacjonarne odbędą się równolegle w Dąbrowie Górniczej oraz w zamiejscowych wydziałach uczelni w Cieszynie, Olkuszu, Krakowie i Żywcu, a także w siedzibach instytucji partnerskich festiwalu.

Wydarzenia w ramach Festiwalu Nauki będą otwarte dla wszystkich uczestników i bezpłatne.

„Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych oraz przestawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Festiwal wpisuje się w koncepcję promocji przez Uczelnię idei kształcenia ustawicznego, zachęcającej do zdobywania wiedzy przez całe życie, zarówno w ramach formalnej, jak i nieformalnej edukacji” – wyjaśnia Katarzyna Łopacińska z Centrum Promocji i Informacji Akademii WSB.

Pierwszy dzień festiwalu będzie poświęcony nowoczesnym technologiom i sztucznej inteligencji, drugi – zielonej gospodarce, trzeci – komunikacji międzykulturowej, czwarty – biznesowi przyszłości, w piątym omówi one zostaną transport, elektromobilność i logistyka przyszłości. W kolejnych dwóch dniach zorganizowane zostaną pokazy rodzinne zachęcające do wspólnej aktywności i kreatywne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Dzień z fabryką”.

Jak podaje Łopacińska, w poprzednich 17 edycjach w Festiwalu uczestniczyło ponad 200 tys. osób, w tym uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, słuchacze studiów podyplomowych, doktoranci, seniorzy oraz osoby zainteresowane nauką.

Szczegółowy plan wydarzeń festiwalowych znajduje się na stronie.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Copernicus Festival: czy komputery mogą czytać nam w myślach?

  • Adobe Stock

    Zapytaj fizyka: Prof. Sergei Gukov o matematyce jako grze

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera