Ruszają dyskusje #EKOlogicznie z PŁ | Nauka w Polsce

Ruszają dyskusje #EKOlogicznie z PŁ

Fotolia

Ruszają dyskusje #EKOlogicznie z PŁ. Od 19 stycznia naukowcy z Politechniki Łódzkiej będą tłumaczyć, jakie decyzje, w tym konsumenckie, warto podejmować w trosce o środowisko. W ekologii nie brakuje „fałszywych prawd” - twierdzą eksperci, dla których ekologia to nie tylko pasja czy styl życia, ale także przedmiot naukowych badań.

W co drugi wtorek o godz. 11.00 będzie można wysłuchać dyskusji online i zadać pytania, które gromadzone są na profilu FB uczelni. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzą się „Co nam mówi etykieta?”. Głos zabiorą ekspertki z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Prof. Grażyna Budryn oraz dr hab. inż. Agnieszka Nowak odpowiedzą na pytania związane z zawartością produktów żywnościowych. Wskażą między innymi, na co zwracać uwagę, robiąc zakupy, wyjaśnią – czym są produkty ekologiczne oraz podpowiedzą, jak zapobiegać marnowaniu jedzenia.

Gospodarzem cyklu jest matematyk dr Marek Małolepszy. Będzie on przedstawiał finansowe korzyści płynące ze stylu życia w duchu "eko". Materiał popularyzujący poszczgólne kwestie pozostanie dostępny na Facebooku po zakończeniu każdej z debat.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: materiały prasowe organizatorów

    Debaty i wystawa z okazji 90. rocznicy śmierci Marii Skłodowskiej-Curie

  • Warszawa, 14.02.2024. Dyrektor NCN Krzysztof Jóźwiak podczas konferencji prasowej nt. przyszłości NCN w siedzibie MNiSW (jm) PAP/Piotr Nowak

    Prof. Krzysztof Jóźwiak i system grantowy - w kolejnym spotkaniu z cyklu "Co tam PANie w polityce (naukowej)?"

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera