Dwoje polskich kardiologów wśród laureatów prestiżowego stypendium | Nauka w Polsce

Dwoje polskich kardiologów wśród laureatów prestiżowego stypendium

Źródło: Fotolia

Prof. Miłosz J. Jaguszewski z GUMed oraz dr hab. Agnieszka Kapłon-Cieślicka z WUM zostali wybrani do dwuletniego programu szkoleniowego Servier Advanced Cardiovascular School. Program przeznaczony jest dla młodych kardiologów z krajów członkowskich Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jak podaje Gdański Uniwersytet Medyczny, prof. Miłosz J. Jaguszewski z I Katedry i Kliniki Kardiologii GUMed został jednym z dwójki Polaków, którzy uzyskali stypendium Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) - Servier Advanced Cardiovascular School (SACVS).

Drugim specjalistą zakwalifikowanym do programu jest dr hab. Agnieszka Kapłon-Cieślicka z I Katedry i Kliniki Kardiologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przewodnicząca elekt Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Ufundowane przez firmę Servier stypendium przeznaczone jest dla młodych kardiologów z krajów członkowskich Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Główne cele stypendium to poprawa statusu naukowego, wymiana doświadczeń między specjalistami oraz podniesienie kompetencji zawodowych. Kolejny cel programu to stworzenie sieci współpracy międzynarodowej wybitnych kardiologów.

Do udziału zaproszonych zostało 16 specjalistów należących do ESC. Polscy kardiolodzy, zgodnie z zainteresowaniami zawodowymi zostaną przydzieleni do dwóch grup. Jedna związana będzie z kardiologią inwazyjną, a druga niewydolnością serca.

Na uczestników czeka m.in. udział w radzie programowej kongresów ESC i współpraca z czołowymi liderami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Istotna będzie również współpraca ze strukturami Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (EAPCI), w tym udział w pracach programowych największego kongresu kardiologów interwencyjnych w Europie (EuroPCR) pod opieką Prof. Panosa Vardasa - głównego mentora stypendium.

Więcej informacji na stronie:https://gumed.edu.pl/60825.html

PAP - Nauka w Polsce

mat/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe FNP

    Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła czwarty konkurs DLA UKRAINY

  • Fot. materiały prasowe NCBR

    Nawet 20 mln zł można uzyskać od NCBR w programie GOSPOSTRATEG

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera