Rada Gospodarcza przy WZ Politechniki Rzeszowskiej zyskała nowych członków | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Rada Gospodarcza przy WZ Politechniki Rzeszowskiej zyskała nowych członków

Fot. Fotolia

Robert Choma - prezes PGE Obrót z Rzeszowa dołączył w środę do Rady Gospodarczej działającej na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Rada zrzesza liderów biznesu, którzy wspierają projekty naukowe.

W styczniu do grona członków Rady przyjęto m.in.: Ryszarda Rabskiego – prezesa zarządu Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz Tymoteusza Pruchnika - prezesa zarządu Gas-Trading S.A.

Choma podkreślił, że to dla niego duże wyróżnienie i zaszczyt, że jako przedstawiciel PGE Obrót (spółki zajmującej się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych), ma możliwość aktywnego uczestnictwa w projektach naukowych inicjowanych przez „najlepszą uczelnię na Podkarpaciu”.

„Szczególnie, jeśli te projekty pozwalają na współpracę naukowo – badawczą oraz wymianę wiedzy i doświadczeń z praktykami biznesu. Taka symbioza nauki i biznesu jest nieodzownym kierunkiem w rozwoju gospodarczym” – zaznaczył prezes PGE Obrót.

Głównym celem Rady Gospodarczej działającej na Wydziale Zarządzania rzeszowskiej politechniki jest stworzenie praktycznej platformy doradczej przy tworzeniu wysokiej jakości dorobku naukowego oraz unowocześniania procesów dydaktycznych. A także wskazanie obszarów ze strony biznesu, w których rozwoju może pomóc nauka.

W Radzie Gospodarczej rzeszowskiej politechniki zasiadają również przedstawiciele również takich firm i instytucji jak m.in. Towarowa Giełda Energii, Pratt&Whitney Poland, Marma Polskie Folie czy Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”.

Choma powiedział, że PGE Obrót angażuje się w projekty realizowane m.in. przez Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Jarosławiu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

PAP - Nauka w Polsce, Wojciech Huk

huk/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera