8-milionowy gość odwiedził Centrum Nauki Kopernik

Źródło: Centrum Nauki Kopernik
Źródło: Centrum Nauki Kopernik

8-milionowym gościem Centrum Nauki Kopernik została Klaudia Kożusznik z Warszawy, która odwiedziła placówkę z 4-letnim synem Natanem i 5-miesięczną córką Leą. Centrum odwiedza średnio ponad milion osób rocznie.

Gdy Klaudia Kożusznik z synem Natanem i córką Leą w wózku przeszła przez bramkę wejściową, prowadzącą do ekspozycji "Kopernika", wystrzeliło kolorowe konfetti. Do zaskoczonych i nieco onieśmielonych gości podszedł z gratulacjami dyrektor Centrum Robert Firmhofer.

Kożusznik jest stałą bywalczynią Centrum - od czerwca należy do Klubu Kopernika, umożliwiającego codzienny dostęp do wszystkich atrakcji placówki. Jej i synowi taki prezent z okazji dnia dziecka sprawiła babcia chłopca. W ramach upominku od Centrum ich karty będą ważne przez dodatkowy rok. Wyjątkowi goście otrzymali też tablet.

Kierownictwo Centrum zrobiło również ukłon w stronę innych gości. „Z okazji rekordu frekwencyjnego – odwiedziło nas 8 milionów gości w mniej niż 8 lat, wszystkie 8-latki wchodzą do +Kopernika+ bezpłatnie aż do 8 lipca” – mówi PAP Life dyrektor placówki.

W czym Firmhofer upatruje przyczynę tak dużej popularności Centrum? „Forma, w jakiej prezentujemy naukę jest ciekawa, a jednocześnie wiarygodna i prawdziwa. Nie ma u nas udawanych, nieprawdziwych eksponatów, podkręconych efektów. To są rzeczywiste zjawiska. Bardzo się zmieniamy i to co roku. Wymieniliśmy ponad 70 proc. naszej eskpozycji. Eksponaty budujemy sami i nauczyliśmy się to bardzo dobrze robić” – opowiada Firmhofer.

Wśród letnich projektów „Kopernika” jest m.in. przestrzeń wystawiennicza Pawilon 512, działająca na Bulwarach Wiślanych.

PAP - Nauka w Polsce, Andrzej Grabarczuk

ag/ jbr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Copernicus Festival: czy komputery mogą czytać nam w myślach?

  • Adobe Stock

    Zapytaj fizyka: Prof. Sergei Gukov o matematyce jako grze

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera