Wyróżnienie w konkursie Popularyzator Nauki 2023 dla Aleksandra K. Smakosza

Fot. PAP/ Paweł Wernicki
Fot. PAP/ Paweł Wernicki

Wyróżnienie w XIX edycji konkursu Popularyzator Nauki otrzymał Aleksander K. Smakosz, który popularyzuje wiedzę na temat historii nauki.

Jury doceniło Aleksandra K. Smakosza za „pisanie książek oraz działalność internetową, związaną z popularyzacją wiedzy na temat historii nauki, toksykologii roślin, historii kulinariów, fitochemii, ziołolecznictwa i farmakologii”.

"W swojej działalności popularyzatorskiej wyróżniam kilka kwestii, filarów - jest to oczywiście historia farmacji, medycyny, w której się specjalizuję, jako że sam jestem farmaceutą. A z drugiej strony są tematy związane z bezpieczeństwem stosowania różnego rodzaju środków pochodzenia naturalnego, bo robię doktorat z zakresu chemii" - powiedział Aleksander K. Smakosz. 

 Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbyła się w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Nauka w Polsce

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera