Zespół Science_mission wyróżniony w konkursie Popularyzator Nauki 2023

Fot. PAP/ Paweł Wernicki
Fot. PAP/ Paweł Wernicki

Wyróżnienie w XIX edycji konkursu Popularyzator Nauki 2023 otrzymał zespół Science_mission w składzie dr hab. inż. Katarzyna Siuzdak i dr hab. Katarzyna Grochowska. Uroczystość rożstrzygnięcia XIX edycji konkursu Popularyzator nauki odbyła się 8 grudnia w Warszawie.

W uzasadnieniu konkursu jury doceniło zespół Science_mission "za to, że dotykają szerokiego zakresu tematów i są obecne we wszystkich mediach, także na Tik-Toku - czyli tam, gdzie popularyzatorzy nie zawsze docierają".

"Staramy się w przystępny sposób opowiadać, wyjaśniać zjawiska, z którymi każdy na co dzień się styka. Jak prasujemy? Jakie zjawiska zachodzą? Jak wyizolować DNA z truskawki - albo co jest w środku baterii" - powiedziała dr hab. inż. Katarzyna Siuzdak, przedstawicielka Science_Mission.

Nauka w Polsce

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera