Opole/Pierwsi absolwenci medycyny na UO zaczynają staż w USK

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym ponad 30 lekarzy rozpoczęło staże podyplomowe. Jak poinformowała rzecznik USK, większość z nich to absolwenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim.

Jak poinformował dr. Jerzy Jakubiszyn, koordynator stażu podyplomowego na USK, na 78 osób, które w tym roku zgłosiło w Opolskiej Izbie Lekarskiej akces odbycia staży w szpitalach województwa opolskiego, blisko połowa została skierowanych do USK w Opolu.

"Preferujących nasz szpital było więcej. Kandydaci wskazywali trzy szpitale, w których chcą zrealizować staż. Rozstrzygająca była średnia ocen ze studiów" - wyjaśnił dr Jakubiszyn.

Większość ze stażystów to osoby z grupy 80 osób, które w tym roku zakończyły jako pierwsze cykl kształcenia na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego. Jak podkreślają władze wydziału, blisko sto procent absolwentów już zdało lekarski egzamin końcowy. Do prawa wykonywania zawodu brakuje im jedynie zaliczenia stażu.

Obecnie w USK w Opolu pracuje prawie trzystu lekarzy. Dariusz Madera, dyrektor szpitala, ma nadzieję, że część stażystów w przyszłości zasili kadry jego placówki.

"Idea uruchomienia w Opolu kierunku lekarskiego przyniosła już pierwszy efekt w postaci absolwentów, którzy w październiku trafili do nas i innych opolskich szpitali na staż. Jesteśmy dumni, że byliśmy wskazywani przez największą liczbę kandydatów jako numer jeden" - powiedział Madera. (PAP)

Marek Szczepanik

masz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 27.10.2022. Muchomor czerwony.PAP/Wojtek Jargiło

    Mykolog: muchomor czerwony może nieodwracalnie uszkodzić mózg

  • Fot. Adobe Stock

    Pulmonolog: dominują infekcje wirusowe, ale przybywa przypadków krztuśca, wzrasta ryzyko gruźlicy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera