Uniwersytet Szczeciński rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2023/2024. Wolnych jest 10 tys. miejsc na ponad 90 kierunkach, w tym na 10 nowych. Rekrutacja trwa do 12 lipca. Nowe kierunki będą też na innych uczelniach.
"Uniwersytet Szczeciński jest jedną z najbardziej prostudenckich uczelni w Polsce. Zapewniamy studentom rozwój naukowy, osobisty, wsparcie psychologiczne, udział w wolontariacie, a także podnoszenie kompetencji, umiejętności i wiedzy" – przekazała prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Katarzyna Kotarska.
Zapisy kandydatów odbywają się online w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Potrwają do 12 lipca. Ogłoszenie wyników pierwszego naboru nastąpi 28 lipca.
Wśród nowych kierunków są m.in.: kosmologia, management instytucji publicznych i public relations, prawo służb mundurowych czy oceanografia.
8 maja rekrutację rozpoczął też Pomorski Uniwersytet Medyczny. Wybierać można z 14 kierunków, nowością wśród nich jest ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore.
Akademia Sztuki w Szczecinie nabór rozpocznie 11 maja. Uczelnia oferuje kandydatom trzy nowe kierunki: scenografia i przestrzeń wirtualna, jazz i muzyka rozrywkowa oraz kuratorstwo i realizacja wystaw.
"Mamy pedagogów praktyków, którzy wiedzą dokładnie, jakie kompetencje są potrzebne na przykład przy pracy kuratora wystaw czy scenografa. Stworzyli atrakcyjne programy studiów" – powiedział prorektor ds. naukowo-artystycznych Akademii Sztuki w Szczecinie dr Mikołaj Iwański.
"Łączymy studia teoretyczne z kuratorstwa z realizacją wystaw, co da uczestnikom praktyczne umiejętności. Na scenografii zatrudniamy pedagogów praktykujących w filmie i w teatrze, ale również w produkcjach TV i medialnych. Również jazz jest przygotowany tak, by był najnowocześniejszym jazzowym kierunkiem w kraju" – dodał.
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Politechnika Morska rekrutacje rozpoczną 15 maja.(PAP)
misz/ joz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.