Uczelnie i instytucje

Opole/ Inwestycje za ponad 62 mln zł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

Opole, 26.06.2021. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, 26 bm. (mr) PAP/Krzysztof Świderski
Opole, 26.06.2021. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, 26 bm. (mr) PAP/Krzysztof Świderski

W 2022 roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zrealizował inwestycje o wartości przekraczającej 62 mln złotych. Według szacunków Dariusza Madery, dyrektora USK, w ciągu 11 miesięcy tego roku przyjęto na oddziały szpitala o tysiąc pacjentów więcej niż w całym 2021 roku.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu podsumował 2022 rok. Jak poinformował dyrektor placówki Dariusz Madera, w mijającym roku przeprowadzono inwestycje i projekty o łącznej wartości 62,5 miliona złotych.

Największą inwestycją było utworzenie i wyposażenie Centrum Naukowo-Badawczego. Za około 40 mln złotych wyposażono obiekt m.in. w nowoczesny rezonans magnetyczny i nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia badań medycznych. Ze środków Ministerstwa Zdrowia kupiono jedyną w województwie karetkę N wyposażoną w inkubator, a za pieniądze od samorządu województwa nowy angiograf oraz sfinansowano trzy programy zdrowotne pod kątem wykrywania raka jelita grubego, przeciwdziałania otyłości i rehabilitacji kardiologicznej.

Statystyki na koniec listopada wskazują, że liczba leczonych w USK w 2022 r. pacjentów w będzie wyższa niż rok wcześniej. Przez 11 miesięcy br. na oddziały szpitalne przyjętych zostało 22,5 tys. osób, podczas gdy w całym 2021 r. - o 1 tys. mniej. Liczba przyjętych na SOR sięgnęła 46 tys., podczas gdy w 2021 r. było to 43,6 tys. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ Uniwersytet Medyczny zaliczył awans w rankingu THE WUR by Subject 2025

  • Fot. materiały prasowe

    BERA umożliwi gromadzenie próbek ze Svalbardu, ułatwi ich transport do Polski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera