W czwartek w Poznaniu rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jedną z kwestii podejmowanych podczas obrad mają być finanse uczelni.
"Nasze spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ organizują je trzy uczelnie: UAM, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Politechnika Poznańska" – podkreśliła rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska.
Obrady Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) rozpoczną się w czwartek po południu na UAM, następnego dnia przeniosą się na Politechnikę Poznańską i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Konferencja zakończy się koncertem Filharmonii Poznańskiej "Nasi Goście" z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Auli UAM.
Jak poinformowało biuro prasowe UAM, na posiedzenie Konferencji Rektorów zaproszono również przedstawicieli instytucji szkolnictwa wyższego i nauki, w tym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Równolegle na Kampusie Ogrody odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Akademickich Biur Karier, a w Obrzycku spotkanie kanclerzy i kwestorów uczelni zrzeszonych w KRASP.
Jednym z istotnych tematów, jaki ma być poruszany podczas obrad, mają być finanse uczelni. Jak podkreśliła prof. Bogumiła Kaniewska, "wszyscy zmagamy się z tymi samymi problemami".
"Będziemy mówić także o dyscyplinach, o ewaluacji i o problemach, które nurtują teraz szkolnictwo wyższe" – dodała.
Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) tworzą polskie szkoły wyższe – publiczne i niepubliczne, mające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie.
KRASP jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego i nauki. Przewodniczącym Konferencji jest rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.
PAP - Nauka w Polsce, Anna Jowsa
ajw/ joz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.