Uczelnie i instytucje

Olsztyn/ Studenci UWM przez dwa tygodnie stycznia będą uczyć się zdalnie

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą się uczyć zdalnie. Uczelnia chce ograniczyć wysokie koszty energii - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik uczelni Łukasz Staniszewski.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski przekazał w komunikacie opublikowanym na stronach internetowych uczelni, że od 2 do 15 stycznia 2023 roku zajęcia dydaktyczne przewidziane programem studiów wyższych, studiów doktoranckich, Szkoły Doktorskiej oraz studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń, realizowane będą w trybie zdalnym. Ich sposób mają ustalić dziekani, dyrektorzy albo kierownicy.

Z takiej organizacji procesu dydaktycznego, wyłączone jednak zostały takie kierunki studiów jak: lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne.

Jak wyjaśnił Łukasz Staniszewski, przejście przez dwa tygodnie stycznia z trybu stacjonarnego na zdalny to jeden z elementów strategii oszczędnościowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

"Opracowywany jest taki dokument, wkrótce zostanie opublikowany. Przedłużenia nauczania zdalnego raczej na tę chwilę nie przewidujemy" - dodał. 

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Libudzka

ali/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera