Możliwość wejścia do maszyny latającej, zwiedzanie laboratorium i wystawy niezwykłych samolotów, inspirujące spotkania w klimacie "Top Gun" - 7 października wystartuje kolejna „Noc w Instytucie Lotnictwa”. Wstęp wolny dla entuzjastów lotnictwa, kosmosu i nauk inżynieryjnych.
Po dwóch latach przerwy w październiku ponownie odbędzie się „Noc w Instytucie Lotnictwa” pod patronatem medialnym serwisu PAP - Nauka w Polsce.
Promocja nauk inżynieryjnych oraz sektorów lotniczego i kosmicznego to część misji Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. W 2019 roku popularnonaukowe wydarzenie przyciągnęło ponad 51 tys. zwiedzających w zaledwie 6 godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 300 tys. osób. Więcej na temat poprzedniej edycji - w serwisie Nauka w Polsce.
Większość atrakcji przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Zdaniem organizatorów zdobyta podczas wydarzenia wiedza może stanowić doskonały punkt wyjścia do dalszych rozmów. Charakter imprezy odzwierciedla określenie „nauka poprzez zabawę”.
W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły dotyczące programu będą publikowane na kanałach organizatora.
Wśród tegorocznych atrakcji są pokazy i warsztaty Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA Warszawa). To m.in. pokaz nieba przez teleskop, budowanie spektroskopu, który będzie można zabrać do domu, badanie promieniowania kosmicznego przez aplikację w telefonie i dostarczanie danych do CREDO (Cosmic Ray Extremely Distributed Observatory), a także astrofotografia i zabawa interaktywnym modelem zegara astronomicznego, wskazującego nawet znaki zodiaku Słońca i Księżyca.
Więcej informacji o wydarzeniu - na TEJ stronie.
Instytut Lotnictwa mieści się przy Al. Krakowskiej 110/114 w Warszawie. Wystawa będzie dostępna 7 października w godzinach: 17:00 – 23:00. Wstęp jest wolny.
PAP - Nauka w Polsce
kol/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.