NCN: trwa rejestracja na praktyczne zajęcia podczas Dni NCN

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Jak poprawnie przygotować wniosek o grant? Jak wygląda ocena wniosków w NCN? Jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi? Odpowiedzi na pytania będzie można poznać w trakcie Dni NCN odbywających się w dniach 11 i 12 maja w Białymstoku.

Celem Dni NCN jest zachęcenie badaczy na różnych etapach kariery, pracujących w różnych ośrodkach, do udziału w konkursach organizowanych przez Centrum i wsparcie ich w przygotowywaniu wniosków o granty NCN. To wydarzenie cykliczne, odbywające się za każdym razem w innym mieście - wyjaśnia NCN w prasowym komunikacie.

Współorganizatorami tegorocznego przedsięwzięcia są instytucje akademickie i naukowe z Podlasia – Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Instytut Biologii Ssaków PAN z Białowieży. W programie wydarzenia przewidziano spotkanie dyrekcji i Rady NCN ze środowiskiem naukowym regionu i dyskusję na temat oferty grantowej NCN.

Wykład otwierający Dni NCN pt. „Recepta na satysfakcję i sukces w nauce” wygłosi prof. Barbara Malinowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, fizjolog i farmakolog, laureatka trzech grantów NCN.

Odbędą się prezentacje laureatów grantów i spotkania informacyjne o konkursach krajowych i międzynarodowych NCN. Jedno z nich będzie poświęcone programowi POLONEZ BIS dla zagranicznych naukowców, którzy chcą prowadzić badania w Polsce. Organizatorzy wyjaśnią, jakie są korzyści dla instytucji przyjmujących laureatów konkursu.

Część zajęć ma charakter praktyczny. Zaplanowano sześć warsztatów – dla wnioskodawców (w tym prowadzony po angielsku) i pracowników administracji oraz o otwartej nauce i polityce NCN w tym zakresie. Na zajęcia praktyczne obowiązuje wcześniejsza rejestracja, na inne wstęp jest wolny.

Szczegółowe informacje tutaj

PAP - Nauka w Polsce

ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera