Udostępniać czy nie udostępniać? – seminarium o danych badawczych

źródło: Fotolia
źródło: Fotolia

Udostępniać czy nie udostępniać? Hybrydowe seminarium połączone z debatą ekspercką na temat Ustawy o otwartych danych odbędzie się 1 kwietnia. Jest bezpłatne dla naukowców, pracowników działów nauki i projektów, bibliotekarzy oraz osób zainteresowanych problematyką danych badawczych.

Organizatorem seminarium jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem przewodnim seminarium będzie Ustawa z 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, wdrażająca Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1024 z 2019 r.

Wejście w życie nowych przepisów wpływa na zmiany w sposobach zarządzania danymi, które powstają na polskich uczelniach w ramach procesu badawczego i nakłada na badaczy wiele nowych obowiązków. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące dynamiki przeobrażeń związanych z zarządzaniem danymi i ich praktycznych konsekwencji.

Seminarium swoim patronatem objęła Prorektorka UAM ds. Nauki, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk. Wydarzenie skierowane jest do całej społeczności akademickiej w Polsce. Seminarium będzie miało charakter hybrydowy – prelegenci i uczestnicy debaty spotkają się w Sali im. Lubrańskiego w Collegium Minus UAM, a pozostałe osoby mogą uczestniczyć w nim online.

Link do spotkania zostanie podany po dokonaniu rejestracji.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Kalisz/ Konferencja o bezpieczeństwie z udziałem 270 naukowców z kraju

  • Fot. Adobe Stock

    Kraków/ Eksperci wskażą, jak technologia może pomóc w byciu ekologicznym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera