Uczelnie i instytucje

Nowa odsłona systemu umożliwiającego składanie wniosków o granty przez naukowców

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Nową wersję systemu Obsługi Strumieni Finansowania (OSF) uruchomił w poniedziałek Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB). Umożliwia on składanie wniosków o granty m.in. z Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jak czytamy w komunikacie OPI PIB, eksperci wprowadzili wiele modyfikacji w systemie OSF, które dostosowane są do oczekiwań użytkowników. Zmienił się on wizualnie i dodano nowe funkcje, zwiększono też bezpieczeństwo systemu. Podano również, że to nie koniec korzystnych zmian, bo prace nad udoskonaleniem OSF będą trwały do końca 2022 roku.

OSF jest najstarszym narzędziem utrzymywanym i rozwijanym w OPI PIB. Prace nad nim rozpoczęły się w 2005 roku. Jego autorem był obecny dyrektor instytucji, dr inż. Jarosław Protasiewicz.

"System ewoluował, specjaliści z Laboratorium Systemów Biznesowych wprowadzili wiele nowych funkcji. Cieszę się, że mimo upływu kilkunastu lat, OSF nadal pełni bardzo ważną rolę i pomaga wprowadzać innowacje, które są oparte na osiągnieciach naukowych" – powiedział Protasiewicz cytowany w komunikacie.

Podano, że system jest teraz zdecydowanie bardziej czytelny i przyjazny dla użytkownika. Wprowadzono sekcję najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Znacznie poszerzono bazę wiedzy oraz dodano moduł z aktualnościami.

"Dzięki temu użytkownik nie przeoczy konkursu, na który może aplikować oraz znajdzie w serwisie najnowsze informacje dotyczące terminów zgłoszeń i warunków, jakie należy spełnić, aby wniosek był kompletny" - podkreślono.

OSF służy do składania wniosków o granty na projekty naukowe oraz działalność badawczo-rozwojową. W ramach systemu OSF obsługiwane są konkursy grantowe trzech instytucji: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Rocznie system OSF obsługuje transfer ponad 3 miliardów złotych do polskich naukowców i przedsiębiorców. OSF znajduje się na stronie: https://osf.opi.org.pl/. 

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera