XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Polscy studenci uczący się w Wielkiej Brytanii spotkają się na corocznej dwudniowej konferencji, organizowanej 4 i 5 lutego na Uniwersytecie Oksfordzkim. W tym roku studenci spotkają się m.in. z Radosławem Sikorskim, który dołączy do panelu dyskusyjnego o profesorze Zbigniewie Pełczyńskim.

Młodzież akademicka z Polski od 15 lat spotyka się na kongresach z przedstawicielami świata polityki, biznesu, nauki i kultury. Wśród poprzednich gości Kongresu znajdują się m.in. Mateusz Morawiecki, Aleksander Kwaśniewski i Tadeusz Różewicz. Tegoroczne spotkania będą organizowane pod patronatem Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Tegoroczne panele obejmą m.in. wyzwania cyfrowe. Studenci dowiedzą się, jak firmy promują innowacje technologiczne w Polsce i jak wypada Polska w globalnym wyścigu technologicznym. Osobną grupę tematów będzie stanowił aktywizm w sztuce. Zdaniem organizatorów komentowanie rzeczywistości poprzez sztukę jest tak samo oczekiwane, jak najnowsze wiadomości. Dyskusja skoncentruje się m.in. na tym, co to znaczy przemawiać w imieniu społeczeństw, dla których wolność słowa i wolność tworzenia stanowią fundament ich wspólnotowej tożsamości. Uczestnicy kongresu zastanowią się ponadto, jak zbudować silne społeczeństwo obywatelskie w Polsce i jak wykorzystać aktywizację obywatelską, mimo podziałów. Osobny panel zostanie poświęcony przyszłości sektora ochrony zdrowia w Polsce. Studenci wraz z ekspertami przyjrzą się sektorowi zdrowia z nowej perspektywy, aby zidentyfikować przyszłe wyzwania i trendy.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej

PAP – Nauka w Polsce

kol

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Katarzyna Suchańska, Uniwersytet Śląski w Katowicach

    Polska reprezentantka i grzyby-superbohaterowie w międzynarodowym finale FameLab

  • Fot. Adobe Stock

    Kalisz/ Konferencja o bezpieczeństwie z udziałem 270 naukowców z kraju

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera