Nauka dla Społeczeństwa

18.08.2022
PL EN
28.11.2021 aktualizacja 28.11.2021

Opolskie/Drugi nabór na stypendia dla przyszłych lekarzy

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Samorząd województwa opolskiego po raz drugi ogłosił nabór na stypendia dla studentów ostatnich lat medycyny, którzy chcą pracować w tym regionie. Jak informuje opolski urząd marszałkowski, wnioski należy składać do 15 grudnia 2021 roku.

Nabór na stypendia dla studentów trzech ostatnich lat medycyny ogłoszono po raz drugi. W pierwszej edycji stypendia otrzymało 31 studentów medycyny z uczelni z całej Polski - informuje opolski urząd marszałkowski.

Aby uzyskać dofinansowanie w wysokości 2000 zł brutto miesięcznie, stypendyści zobowiązani są do odbycia stażu i podjęcia pracy w szpitalu podlegającym marszałkowi województwa opolskiego na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium. Kolejnym warunkiem otrzymania wsparcia jest wybór specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w jednej z tych placówek.

Stypendium przysługuje tylko w czasie trwania studiów. Jak mówi regulamin, przy wyborze będzie brana pod uwagę średnia ocen za ostatni rok akademicki. W przypadku uzyskania równej średniej ocen pierwszeństwo będą mieć wnioski złożone przez studentów, którzy mieszkali w województwie opolskim, rozpoczynając studia. Szczegółowe informacje nt. konkursu dostępne są na stronie opolskiego urzędu marszałkowskiego. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mk/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022