KPRM: uczelnie w Polsce wydały już ponad 170 tys. mLegitymacji

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

mLegitymacja studencka to nic innego, jak legitymacja studencka w telefonie. Z tego rozwiązania skorzystało już 120 uczelni w Polsce, które wydały już ponad 170 tysięcy mLegitymacji. Zachęcamy kolejne - podkreślił sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz.

mLegitymacja studencka jest częścią aplikacji mObywatel. mLegitymacja studencka to nic innego, jak legitymacja studencka w telefonie. Spełnia te same funkcje, co tradycyjna wersja dokumentu.

Jeśli student chce mieć swoją legitymację studencką w telefonie, pierwszy krok jest po stronie uczelni - przypomina w przesłanym PAP komunikacie Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM.

Rektor lub inna wyznaczona przez niego osoba powinni wypełnić odpowiedni formularz (https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/uruchomienie-mlegitymacji-studenckiej-ankieta), następny etap to podpisanie porozumienia.

"Z przystąpieniem do naszego projektu nie wiążą się żadne koszty. Uczelnia nie musi kupować dodatkowego sprzętu czy oprogramowania. Dla studentów z kolei to same korzyści - w zainstalowanej na smartfonie aplikacji mogą mieć pełnoprawny zamiennik tradycyjnej wersji dokumentu. Z tego rozwiązania skorzystało już 120 uczelni w Polsce, które wydały już ponad 170 tysięcy mLegitymacji. Zachęcamy kolejne" - powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz.

mLegitymacje są wydawane zarówno studentom uczelni publicznych, jak i prywatnych. Aby mieć możliwość korzystania z cyfrowej wersji legitymacji, student musi mieć telefon z systemem operacyjnym Android lub iOS. Dokument należy aktywować poprzez kod QR oraz kod aktywacyjny otrzymany na uczelni.

mLegitymację studencką wydają m.in. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Wrocławski. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Wrocławska

    Studenci Politechniki Wrocławskiej konstruują bezzałogową łódź, która ma przepłynąć Atlantyk

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ VIII edycja programu mentorskiego "Rozwiń skrzydła" na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera