Możliwości finansowania projektów w dziedzinie Obserwacji Ziemi przedstawi 15 września na spotkaniu online Krajowy Punkt Kontaktowy w NCBR. Fundusze na badania można pozyskać z programów Copernicus, ESA i Horyzont Europa.
Spotkanie online pt. Dzień Obserwacji Ziemi wymaga rejestracji przedstawicieli sektora badań, rozwoju i innowacji. Naukowcy i przedstawiciele instytucji badawczych dowiedzą się, kto może uczestniczyć w najbliższych konkursach i przetargach, poznają ich zakres tematyczny i zasady. Reprezentanci firmy realizującej projekty w dziedzinie obserwacji Ziemi w programach Copernicus i Horyzont 2020 podzielą się swoim doświadczeniem.
Obserwacje Ziemi obejmują zarówno rozwijanie innowacyjnych technologii, które służą pozyskiwaniu danych, jak i samo ich wykorzystywanie. Dane te znajdują liczne zastosowania - od monitorowania zmian klimatycznych, poziomu zanieczyszczenia powietrza, poprzez precyzyjne rolnictwo, po zarządzanie kryzysowe.
Rejestracja na stronie wydarzenia.
PAP - Nauka w Polsce
kol/ ekr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.