Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.09.2021
PL EN
16.06.2021 aktualizacja 17.06.2021

Kraj/ Obchody Europejskich Dni Archeologii - od 18 do 20 czerwca

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Donosimy o zbliżającym się wydarzeniu, które gwarantuje niesamowite emocje. Europejskie Dni Archeologii, które odbędą się od 18 do 20 czerwca, to propozycja dla wszystkich ciekawych świata - bez względu na wiek - poinformowano na Fb Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID).

Jak przypomniano, "idea imprezy narodziła się we Francji, która od 2010 r. świętuje Narodowe Dni Archeologii". "W 2019 r. koncepcję rozszerzono na inne kraje. W tegorocznej edycji bierze udział aż 47 krajów - w tym Polska" - napisano na Fb NID.

Zaznaczono, że "celem imprezy jest zapoznanie społeczeństw ze skarbami dziedzictwa narodowego i tajemnicami zawodu archeologa". "Operatorzy wykopalisk, organizacje badawcze, uniwersytety, muzea, laboratoria, stowarzyszenia, archiwa i władze lokalne dokładają starań, aby przybliżyć archeologię i jej zdobycze jak najszerszemu gronu odbiorców. Przygotowują m.in. rekonstrukcje 3D, prezentacje, gry i animacje; organizują warsztaty, wykłady, wystawy i wycieczki oraz podejmują wiele innych działań służących popularyzacji tej dziedziny wiedzy" - czytamy w informacji.

Więcej informacji o programach inicjowanych w Polsce w ramach Europejskich Dni Archeologii znaleźć można na stronie: https://bit.ly/3z8Phcb. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ dki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021