Ministerstwo Edukacji i Nauki

27.05.2022
PL EN
10.05.2021 aktualizacja 10.05.2021

Ruszają wirtualne Igry, czyli juwenalia Politechniki Śląskiej

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Ruszają doroczne Igry, czyli juwenalia Politechniki Śląskiej. W programie są m.in. koncerty, turnieje gier i spotkania, skierowane głównie do studentów i sympatyków uczelni. Z powodu pandemii koronawirusa – całość w wersji zdalnej.

„Zachowanie tradycji jest dla studentów Politechniki Śląskiej ważnym aspektem kulturowym. Przygotowaliśmy szereg wydarzeń takich jak: turnieje e-sportowe, koncerty, które będą się odbywały w formule online. Mimo że obowiązują nas obostrzenia kultywujemy tradycję Igrów, a te odbywają się już od 63 lat. (…) Mam nadzieję, że studenci będą zadowoleni z rozrywki, którą zaoferujemy im przed sesją” – podkreślił, cytowany przez uczelnię, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej Dawid Mordarski.

Igry ruszają w poniedziałek 10 maja. Rozpoczną się symbolicznym i tradycyjnym przekazaniem studentom klucza do miasta. W transmitowanym na żywo wydarzeniu udział wezmą m.in. rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz prezydent Gliwic Adam Neumann.

W kolejnych dniach odbędą się koncerty m.in. wokalisty Bas Tajpan i zespołu Rumore.

Zaplanowano także wirtualne rozgrywki z nagrodami. Turnieje organizowane będą dla gier: Gwint, League of Legends, Minecraft oraz gry RPG. Rywalizację graczy będzie można śledzić dzięki transmisjom na żywo publikowanym na oficjalnym kanale Igrów.

Ponadto tegoroczni maturzyści będą mogli poznać kulisy działalności kół naukowych Politechniki Śląskiej.

Szczegółowe informacje, w tym linki do transmisji na żywo, pełny harmonogram, a także zapisy na turnieje gier dostępne są na stronach Igrów 2021 w mediach społecznościowych m.in. tutaj: https://www.facebook.com/events/172189838015651?ref=newsfeed

PAP – Nauka w Polsce

akp/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022