Uczelnie i instytucje

Politechnika Opolska przygotowuje się do wznowienia zajęć w tradycyjnej formie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W połowie kwietnia część studentów Politechniki Opolskiej może wrócić na normalne zajęcia do uczelni - poinformowało w czwartek biuro prasowe PO. Szansę na powrót do zajęć w tradycyjnej formie mają objąć część zajęć w praktycznych w laboratoriach i salach gimnastycznych.

Jak poinformowało biuro prasowe Politechniki Opolskiej, według wstępnych ustaleń od 17 kwietnia na dwóch wydziałach uczelni zaplanowano powrót części zajęć w tradycyjnej formie. Ostateczna decyzja w tej sprawie zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej.

"Semestr letni na politechnice podzieliśmy na trzy części. Organizacja toku nauczania w ciągu pierwszych pięciu tygodni przebiegała całkowicie w formie zdalnej, co do organizacji kolejnych tygodni, miały zapadać decyzje na bieżąco, w zależności od sytuacji epidemiologicznej" - przypomina dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.

Władze uczelni zakładają, że sytuacja będzie stopniowo się poprawiać i część słuchaczy będzie mogła wrócić do tradycyjnej formy zajęć.

"Ze względu na przedłużenie obostrzeń w całym kraju i wysoki wskaźnik zakażeń, nauczanie zdalne na politechnice nadal obowiązuje. Jeżeli sytuacja się poprawi, część obostrzeń zostanie zniesiona, planujemy wznowienie zajęć, których nie sposób przeprowadzić za pomocą kształcenia na odległość" - informuje Stanik-Besler.

Władze uczelni planują, że od 17 kwietnia wróciliby studenci Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Mowa o zajęciach praktycznych w laboratoriach oraz w salach wychowania fizycznego. Pozostałe wydziały nadal będą kształcić studentów w formie online. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Od lipca to NAWA weryfikuje świadectwa cudzoziemskich kandydatów na studia w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Płatne praktyki dla studentów w Łódzkiem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera