Uczelnie i instytucje

MEiN: 10 mln zł wsparcia dla uczelni niepublicznych na nauczanie zdalne

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

10 mln zł przeznaczył minister edukacji i nauki dla uczelni niepublicznych na zapewnienie odpowiednich warunków nauczania na odległość m.in na zakup narzędzi do nauczania w trybie zdalnym czy szkolenia. Resort szacuje, że ze wsparcia skorzysta około 100 uczelni.

Jak informuje MEiN wsparcie finansowe może zostać przyznane uczelniom: które w latach 2018–2020 nie otrzymały negatywnej oceny jakości kształcenia na żadnym z prowadzonych kierunków studiów; które kształciły co najmniej 100 studentów na studiach stacjonarnych (według stanu w Zintegrowanym Systemie Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on na dzień 31 grudnia 2019 r.).

Wysokość wsparcia dla danej uczelni uzależniona będzie od liczby studentów studiów stacjonarnych.

Otrzymane środki uczelnie niepubliczne mogą przeznaczyć na: zakup oprogramowania (w tym umożliwiającego wirtualizację laboratoriów specjalistycznych, licencje do programów do kształcenia zdalnego itp.); zakup sprzętu (m.in. laptopów, tabletów, serwerów, modemów, sprzętu potrzebnego do wyposażenia sal dydaktycznych w system wideokonferencji itp.); wynagrodzenia dla osób odpowiedzialnych za wsparcie wykładowców i studentów w kwestii zajęć online (w tym, m. in. programistów, metodyków, osób przygotowujących materiały multimedialne); szkolenia dla nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia.

Wnioski o udzielenie wsparcia uczelnie niepubliczne mogą składać do 5 lutego 2021 r. Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Resort informuje, że wsparcie finansowe na zakup narzędzi do zdalnego nauczania otrzymały również wszystkie uczelnie publiczne nadzorowane przez ministra edukacji i nauki oraz uczelnie niepubliczne finansowane na zasadach uczelni publicznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej MEiN. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki: mLegitymacje od nowego roku akademickiego; fizyczna wersja na wniosek

  • 20.10.2020 PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali nowy bolid wyścigowy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera