25.11.2020
PL EN
12.10.2020 aktualizacja 12.10.2020

Poznań/ Ruszył konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do 15 listopada potrwa przyjmowanie zgłoszeń w 17. edycji konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie. W konkursie można zgłaszać prace, które w latach 2019-2020 zostały obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych.

Jak poinformował poznański magistrat, w rozpoczętej właśnie 17. edycji konkursu, zgłoszeń dokonywać można indywidualnie, lub przez rektora uczelni.

"Konkurs dotyczy prac magisterskich i doktorskich, które w latach 2019-2020 zostały obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych. Warunkiem jest, aby dotyczyły one dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania. Miasto pragnie w ten sposób włączać młodych naukowców w prace na rzecz stolicy Wielkopolski, a także promować osiągnięcia poznańskiego ośrodka akademickiego" – poinformował Urząd Miasta Poznania.

W kategorii prac doktorskich przyznane zostaną trzy równorzędne nagrody w wysokości 8 tys. zł, zaś w kategorii prac magisterskich – trzy nagrody w wysokości 4 tys. zł.

Magistrat poinformował, że wniosek upoważniający do udziału w konkursie należy złożyć w formie papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, lub przesłać na adres korespondencyjny Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. Trzeba także dostarczyć elektroniczną wersję wniosku na adres: akademickipoznan@um.poznan.pl.

Pozostałe wymagane dokumenty – jak streszczenie i pełen tekst pracy, dwie opinie oraz ewentualne publikacje - należy przesłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres: akademickipoznan@um.poznan.pl. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Jowsa

ajw/ robs/

Copyright © Fundacja PAP 2020