Uczelnie i instytucje

Ośrodek Badań Lotniczych PW coraz bliżej nowego laboratorium

Akt erekcyjny budynku laboratorium PW (materiały prasowe)
Akt erekcyjny budynku laboratorium PW (materiały prasowe)

Od wiosny studenci Politechniki Warszawskiej powinni móc korzystać z nowego laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych. Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego nowego budynku odbyła się na lotnisku tej uczelni w Sierakowie k. Przasnysza.

Laboratorium ma umożliwiać prowadzenie na lotnisku prac badawczych. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę.

Budynek Ośrodka Badań Lotniczych na terenie lotniska w Sierakowie k. Przasnysza to element szerszego projektu utworzenia dziewięciu laboratoriów, przeznaczonych głównie do prac związanych z platformami bezzałogowymi i lekkim lotnictwem. "Jednym z głównych celów projektu jest wzmocnienie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz rolnikami poprzez aplikowanie nowoczesnych technologii, mających zwiększyć efektywność pracy" - poinformowali we wtorek PAP przedstawiciele uczelni.

Budowa laboratorium to element realizowanego przez PW projektu "Terenowy Poligon Badawczo-Wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim", finansowanego ze źródeł UE.

Uroczystość podpisania oraz wmurowania Aktu Erekcyjnego budynku Laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych Politechniki Warszawskiej odbyła się w sobotę. Brał w niej udział rektor PW Krzysztof Zaremba i przedstawiciele władz samorządowych, m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, i przedstawiciele uczelni.

Tego samego dnia odbyła się też wystawa konstrukcji Bezzałogowych Systemów Latających - wybranych, najciekawszych projektów realizowanych przez pracowników oraz studentów z kół naukowych PW. Wydarzeniu towarzyszyła II Edycja Zawodów na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCN przyznało granty na projekty z udziałem zespołów polskich, słoweńskich i czeskich

  • Fot. Adobe Stock

    ERC Synergy Grant dla zespołu prof. Adama Izdebskiego - ok. 10 mln euro na badanie pandemii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera