14.08.2020
PL EN
29.05.2020 aktualizacja 29.05.2020

Wrocław/ Prof. Andrzej Kaleta ponownie rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Dotychczasowy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. Andrzej Kaleta został w czwartek wybrany ponownie na to stanowisko. Prof. Kaleta był jedynym kandydatem w uczelnianych wyborach. Głosowanie Kolegium Elektorów Uniwersytetu Ekonomicznego odbyło się zdalnie.

Rzeczniczka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Jolanta Nowacka przekazał w czwartek PAP, że w głosowaniu uczestniczyło 95 ze 100 członków Kolegium Elektorów Uniwersytetu Ekonomicznego. „Za kandydaturą prof. Andrzeja Kalety głosowało 84 elektorów, przeciw – 4, a od głosu wstrzymało się siedmiu” - poinformowała rzeczniczka.

Prof. Andrzej Kaleta kieruje Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu od 2016 r. Naukowiec jest związany z tą uczelnią od 40 lat. Nominację profesorską otrzymał w 2014 r., a od 2002 r. kieruje Katedrą Zarządzania Strategicznego.

Prof. Kaleta zapowiedział, że chce kontynuować zmiany wprowadzane w mijającej kadencji. Według władz uczelni, zwiększyły one potencjał rozwojowy Uniwersytetu Ekonomicznego i „przygotowały go na trudne wyzwania przyszłości”.

„Prof. Andrzej Kaleta widzi Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jako uniwersytet biznesu - lidera zmian - czyli uczelnię, wyróżniającą się w regionie, realizującą oryginalne badania znaczące dla międzynarodowej nauki, rozwijającą, w nowoczesny sposób kompetencje przyszłości, będącą cenionym partnerem biznesu jako źródło talentów, kompetencji i wiedzy, uczelnię będącą atrakcyjnym środowiskiem pracy i rozwoju najbardziej utalentowanych i zaangażowanych pracowników oraz opartą na organizacji i technologiach przyszłości” - podkreśliła uczelnia w komunikacie.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020