Dr hab. Piotr Wachowiak został w środę wybrany rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na lata 2020-2024. W mijającej kadencji pełnił funkcję prorektora ds. nauki i zarządzania SGH. Kieruje Instytutem Zarządzania SGH - poinformowała uczelnia.
Nowego rektora w głosowaniu elektronicznym wybrało uczelniane kolegium elektorów. Kontrkandydatką prof. Wachowiaka w wyborach rektorskich była prof. Marzenna Weresa, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej.
Nowy rektor stery uczelni przejmie 1 września z rąk prof. Marka Rockiego, który kierował i kieruje uczelnią w latach 1999-2005 i 2016-2020.
Jak podała uczelnia, rektor-elekt jest członkiem Komitetu Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. To absolwent Wydziału Handlu Wewnętrznego SGPiS na kierunku organizacja i zarządzanie. Od 28 lat związany z praktyką gospodarczą – pracował na stanowiskach kierowniczych w różnych organizacjach. Był m.in. zastępcą dyrektora Zarządu Dzielnicy Żoliborz – członkiem Zarządu Dzielnicy oraz kanclerzem SGH.
Specjalizuje się w problematyce społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zarządzania ludźmi w organizacji. Prowadzi badania naukowe na temat polityki personalnej w przedsiębiorstwach działających w Polsce, negocjacji, pomiaru kapitału intelektualnego przedsiębiorstw, zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Autor i współautor wielu publikacji w tym zakresie.
Przewodniczy Radzie ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Jest członkiem kapituły Fundacji „Teraz Polska”, a także Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz przewodniczącym Zespołu Roboczego ds. Odpowiedzialności Społecznej Uczelni. Dr Wachowiak jest też założycielem i członkiem Rady Naukowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH; przewodniczy Radzie Nauczycieli Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, jest sekretarzem Podkomitetu Naukowego Olimpiady Przedsiębiorczości.
PAP - Nauka w Polsce
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.