01.12.2020
PL EN
21.03.2020 aktualizacja 21.03.2020

Uniwersytet Opolski zmienia statut i przesuwa termin wyboru rektora

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Władze Uniwersytetu Opolskiego podjęły decyzję o zmianie statutu i przesunięciu terminu wyborów rektora. Wcześniej, ze względu na epidemię koronawirusa, prace komisji wyborczych zawiesiła Politechnika Opolska i Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa.

Według komunikatu Uczelnianej Komisji Wyborczej Uniwersytetu Opolskiego, przesunięcie terminu wyborów rektora to konsekwencja przyjętej przez senat UO zmiany statutu uniwersytetu, który do tej pory zakładał konieczność udziału w wyborach co najmniej dwóch kandydatów. Zgłosił się tylko pełniący tę funkcję prof. Marek Masnyk.

W komunikacie poinformowano, że w związku z niezgłoszeniem w terminie 13–17 marca 2020 r. przynajmniej dwóch kandydatów na rektora UO oraz zmianą Statutu Uniwersytetu Opolskiego, Uczelniana Komisja Wyborcza ogłosiła, że powtórzona zostanie procedura zgłaszania kandydatów na rektora Uniwersytetu Opolskiego.

"W związku z tym KALENDARZ WYBORCZY 2020 ogłoszony w dniu 16.01.2020 r. ulegnie zmianie. Nowy terminarz wyborczy zostanie przedstawiony przez UKW w odrębnym komunikacie" - poinformował dr hab Daniel Janicki, przewodniczący uczelnianej komisji wyborczej UO.

Wśród zmian przyjętych przez senat uczelni jest możliwość wyboru rektora także w przypadku, gdy zgłosi się tylko jeden kandydat oraz podejmowania uchwał senatu poza posiedzeniami drogą elektroniczną. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mok/

Copyright © Fundacja PAP 2020