Myśliwiec z "Uwaga! Naukowy Bełkot": zrozumienie tematu kluczowe w popularyzacji

Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020

Zrozumienie tematu i wyobrażenie sobie tego, w jaki sposób chciałby usłyszeć o danym temacie ktoś, kto o nim nic nie wie - to kluczowe elementy w popularyzacji nauki - powiedział laureat nagrody Popularyzator Nauki 2019, Dawid Myśliwiec z kanału "Uwaga! Naukowy Bełkot".

W kategorii Animator nagrodzono Dawida Myśliwca. Jego popularnonaukowy kanał "Uwaga! Naukowy Bełkot" na YouTubie ma już 455 tys. subskrybentów i 56 mln wyświetleń. Dawid Myśliwiec prowadzi też kanał "Wyłącznie Naukowy Bełkot" – z ponad dwoma milionami wyświetleń - oraz popularnonaukowy podcast "Przegadana godzina". Prowadzi też autorskie wykłady popularnonaukowe, bierze udział w Festiwalach Nauki.

Myśliwiec w rozmowie z Nauką w Polsce zauważa, że chciał podzielić się z szerszą widownią ciekawymi historiami, które opowiadał w wąskim gronie swoim znajomym. W ten sposób zaczął prowadzić kanał na YouTube.

"Daje mi to ogromną satysfakcję, ogromną frajdę i to jest taki bodziec, by każdego dnia dowiadywać się czegoś nowego" - zaznaczył.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Galeria (1 zdjęcie)

  • Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
    1/1
    Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  12.1972. Profesor Wilhelmina Iwanowska - polska astronom i radioastronom - w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersyteru Mikołaja Kopernika (UMK) w Piwnicach pod Toruniem. Nz. profesor Iwanowska przy teleskopie Schmidta-Cassegraina w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach. PAP/Jan Morek

    Prof. Wilhelmina Iwanowska - pionierka, astronomka, patronka roku 2025 w Toruniu

  • Fot. Adobe Stock

    Kraków/ Zmarł ceniony archeolog i prehistoryk prof. Janusz Krzysztof Kozłowski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera