Kraków/ Szpital Babińskiego nawiązał współpracę z Uniwersytetem Pedagogicznym

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Studenci psychoprofilaktyki uzależnień, resocjalizacji i innych podobnych specjalności na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie będą poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności praktyczne w psychiatrycznym szpitalu im. dr. Józefa Babińskiego.

Porozumienie w tej sprawie podpisali dyrektor Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Andrzej Ryk i dyrektor Szpitala Babińskiego Stanisław Kracik.

Umowa przewiduje nie tylko warsztaty i praktyki, ale i współpracę badawczą. Beneficjentami porozumienia będą studenci pedagogiki na specjalnościach: edukacja zdrowotna i psychoprofilaktyka uzależnień, resocjalizacja i penitencjarystyka oraz pedagogika opiekuńczo-społeczna.

Pierwsi studenci pojawią się już w marcu na praktykach studyjnych, a w maju będą odbywać praktykę zawodową związaną z profilaktyką uzależnień. Zajęcia te pozwolą studentom poznać pracę terapeutów z pacjentem indywidualną i grupową.

Planowana działalność badawcza obejmuje prowadzenie badań naukowych do prac dyplomowych, doktorskich i innych pod opieką lekarzy, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień.

"Dla szpitala to przede wszystkim korzyść ze współpracy naukowej, możliwość rozwoju naszych pracowników" – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy Szpitala Klinicznego im. Babińskiego w Krakowie Maciej Bóbr. Dodał, że w placówce od dwóch lat działa Ośrodek Edukacji Badań i Rozwoju.

Po stronie Szpitala na początku porozumienie realizować ma Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera