Uczelnie i instytucje

ALK w rankingu stu najlepszych programów Executive MBA

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w rankingu stu najlepszych programów Executive MBA na świecie przygotowanym przez Financial Times. Zajęła w nim 61. miejsce. Najlepszy okazał się program szkoły HEC Paris prowadzony we Francji, Katarze i Chinach.

Ranking Financial Times powstaje na podstawie ankiet wypełnianych przez absolwentów kierunków trzy lata po zakończeniu edukacji i autoewaluacji uczelni. Najważniejszym kryterium oceny jest uzyskany awans i średnia ważona wysokość zarobków. Autorzy rankingu oceniają też kadrę dydaktyczną i umiędzynarodowienie programów.

Pierwsze miejsce zajął program szkoły biznesu HEC Paris prowadzony we Francji, Katarze i Chinach. W zestawieniu dominują programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się też znane szkoły: London Business School, ESCP Europe, Insead, IESE Business School, International Institute for Management Development oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale.

Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

"Na sukces studiów Executive MBA w Koźmińskim składają się osiągnięcia zawodowe kolejnych grup absolwentów. Są to najstarsze studia tego typu w Polsce, które prowadzimy nieprzerwanie od 1989 roku. Ukończyło je ponad 5 tysięcy osób" – mówi prof. Witold T. Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Ranking jest dostępny na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera