17.01.2021
PL EN
12.11.2019 aktualizacja 12.11.2019

Już w grudniu studenci bielskiej ATH skorzystają z nowej hali sportowej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Już w grudniu studenci bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej skorzystają z nowej uczelnianej hali sportowej. Dobiega bowiem końca pierwszy etap jej budowy – poinformowała rzecznik ATH Małgorzata Skrzypek. Koszt całej inwestycji to ok. 12,4 mln zł.

Inwestycja jest realizowana od lata 2017 r. w kampusie Akademii, położonym na bielskich Błoniach. Małgorzata Skrzypek poinformowała, że pierwszy etap, który jest obecnie finalizowany, obejmował budowę hali oraz udostępnienie parteru, gdzie znajduje się sala gimnastyczna wraz z szatniami oraz pomieszczeniem pierwszej pomocy i pokojem trenerów. Ta część kosztuje ok. 11 mln zł.

W hali będzie można rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz badmintona.

W kolejnym etapie do użytku oddane zostanie pierwsze piętro obiektu. Znajdą się tam m.in. sala do squasha, siłownia i część administracyjna. Wybudowana zostanie również ścianka wspinaczkowa w sali gimnastycznej. Zainstalowana zostanie fotowoltaika. „Wykonawca tej części nie został jeszcze wyłoniony” – poinformowała Małgorzata Skrzypek.

Obiekt o powierzchni użytkowej 1680 m kw. ma falistą bryłę. W najwyższym punkcie sięga ona 12 m. Minimalna wysokość to 6 m.

Rzecznik dodała, że szacowany koszt całości zadania wyniesie ok. 12,4 mln zł. Przypomniała, że uczelnia otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 9,4 mln zł.

Hala powstaje w miejscu starej sali gimnastycznej, którą niegdyś wykorzystywało wojsko.

Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 r. filii Politechniki Łódzkiej. Jest największą publiczną uczelnią w rejonie Bielska-Białej. Kształci się w niej kilka tysięcy studentów.

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szafrański

szf/ mok/

Copyright © Fundacja PAP 2021