11.07.2020
PL EN
09.11.2019 aktualizacja 09.11.2019

"Perspektywy Women in Tech Summit 2019” od środy w Warszawie

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Ponad 3,5 tys. kobiet weźmie udział w technologicznej konferencji "Perspektywy Women in Tech Summit 2019”, która rozpocznie się 13 listopada w Warszawie. W wydarzeniu wezmą udział naukowcy m.in. z Harvardu i Oxfordu, a jednym kluczowych tematów będzie cyberbezpieczeństwo.

Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Uczestniczki spotkania będą m.in. rozmawiały o przyszłości technologii, szlifowały wiedzę i umiejętności, nawiązywały kontakty.

"Chcielibyśmy, aby Polska stała się centrum mądrej rozmowy o kobietach i ich niebywałym potencjale w obszarze STEM. Żeby to u nas można było spotkać talenty z Europy i Azji Centralnej i zachwycić się ich pięknymi umysłami" – podkreśla dr Bianka Siwińska, inicjatorka i dyrektorka Perspektywy Women in Tech Summit.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sabrina Gonzalez Pasterski, 26-letnia fizyczka z Harvardu, uznawana za jednej z najwybitniejszych umysłów młodego pokolenia. Jej wystąpienie będzie ważnym punktem uroczystości otwarcia konferencji, która odbędzie się 13 listopada o godz. 11.00.

Specjalnie na spotkanie przyjeżdża też do Warszawy 150 mówców z całego świata: szefów najważniejszych firm technologicznych, naukowców m.in. z Harvardu, Stanfordu i Oxfordu, aktywistów, twórców polityk publicznych i start-upów.

Jednym z kluczowych tematów spotkania będzie cyberbezpieczeństwo. W świecie IT nierównowaga płci jest wciąż duża (na niekorzyść kobiet), natomiast w kluczowym obszarze „cybersecurity”, można mówić o przepaści. Dlatego Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” postanowiła wyróżnić, docenić i wypromować kobiety specjalizujące się w różnych obszarach cyberbezpieczeństwa: technologii, polityki publicznej, bezpieczeństwa państwa, edukacji. Tak powstała lista TOP-20 Women in Cybersecurity. Panie z tej listy zostaną uhonorowane podczas wieczornej gali wieńczącej pierwszy dzień wydarzenia.

Uczestnicy konferencji będą mogli zobaczyć też legendarną Enigmę – niemiecką maszynę szyfrującą, do złamania kodu której przyczynili się polscy matematycy. Nie zabraknie warsztatów i prelekcji na temat 5G, sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, uczenia maszynowego oraz Big Data. Będzie można poznać 50 najlepszych firm działających w obszarze cyberbezpieczeństwa, IT i Tech oraz najlepsze polskie uczelnie techniczne.

Konferencja ma także za zadanie promować Polskę jako miejsce, gdzie można zdobyć znakomite wykształcenie w dziedzinie IT. Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu DIALOG, w warszawskim spotkaniu weźmie udział ponad 300 utalentowanych studentek i młodych profesjonalistek z Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu, Gruzji i Armenii.

„Perspektywy Women in Tech Summit 2019” odbędzie się w dniach 13-14 listopada w Hali EXPO XXI w Warszawie. Więcej informacji: www.womenintechsummit.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020