30.09.2020
PL EN
10.06.2019 aktualizacja 10.06.2019

W poniedziałek rusza Małopolski Festiwal Innowacji

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

40 wydarzeń - konferencji, warsztatów, szkoleń i pokazów - znalazło się w programie rozpoczynającego się w poniedziałek 9. Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Impreza potrwa do niedzieli w Krakowie i w innych miastach regionu.

Organizowany po raz dziewiąty przez Województwo Małopolskie festiwal jest jedynym tego typu wydarzeniem w regionie, który ma z jednej strony ma zainspirować przedsiębiorców do oparcia biznesu na nowoczesnych technologiach, a drugiej przybliżać mieszkańcom wszelkiego rodzaju innowacje.

Jak tłumaczy wicemarszałek województwa Łukasz Smółka, hasłem tegorocznej edycji jest „Na innowacyjny start nigdy nie jest za późno”. „Do niedzieli dominować będą rozmowy o innowacjach, przedsiębiorczości i współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Będzie można poznać najnowsze wynalazki i odwiedzić wyjątkowe miejsca związane z nowoczesnymi technologiami oraz dowiedzieć się, jak komercjalizować pomysły” - zapowiedział.

W ramach festiwalu przewidziano 40 różnorodnych wydarzeń, w tym konferencję inauguracyjną poświęconą innowacyjnemu startowi w biznesie oraz wystawę małopolskich wynalazków.

W ramach dni otwartych będzie można m.in. odwiedzić FabLab Małopolska - warsztatownię i prototypownię, w której każdy może zrealizować swoje pomysły od fazy projektowania do realizacji, poznać lotnisko od kuchni w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, czy zwiedzić Aptiv - centrum badawcze w branży motoryzacyjnej. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris zaprezentuje kontrolera wygrzewania, jedno z innowacyjnych urządzeń powstających wokół synchrotronu.

Wiele wydarzeń zostanie przeprowadzonych poza stolicą Małopolski - w Rabce, Balicach, Słomnikach, Chrzanowie, Tanowie, Skale i Zakopanem.(PAP)

autor:: Rafał Grzyb

rgr/ wj/

Copyright © Fundacja PAP 2020