
40 wydarzeń - konferencji, warsztatów, szkoleń i pokazów - znalazło się w programie rozpoczynającego się w poniedziałek 9. Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Impreza potrwa do niedzieli w Krakowie i w innych miastach regionu.
Organizowany po raz dziewiąty przez Województwo Małopolskie festiwal jest jedynym tego typu wydarzeniem w regionie, który ma z jednej strony ma zainspirować przedsiębiorców do oparcia biznesu na nowoczesnych technologiach, a drugiej przybliżać mieszkańcom wszelkiego rodzaju innowacje.
Jak tłumaczy wicemarszałek województwa Łukasz Smółka, hasłem tegorocznej edycji jest „Na innowacyjny start nigdy nie jest za późno”. „Do niedzieli dominować będą rozmowy o innowacjach, przedsiębiorczości i współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Będzie można poznać najnowsze wynalazki i odwiedzić wyjątkowe miejsca związane z nowoczesnymi technologiami oraz dowiedzieć się, jak komercjalizować pomysły” - zapowiedział.
W ramach festiwalu przewidziano 40 różnorodnych wydarzeń, w tym konferencję inauguracyjną poświęconą innowacyjnemu startowi w biznesie oraz wystawę małopolskich wynalazków.
W ramach dni otwartych będzie można m.in. odwiedzić FabLab Małopolska - warsztatownię i prototypownię, w której każdy może zrealizować swoje pomysły od fazy projektowania do realizacji, poznać lotnisko od kuchni w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, czy zwiedzić Aptiv - centrum badawcze w branży motoryzacyjnej. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris zaprezentuje kontrolera wygrzewania, jedno z innowacyjnych urządzeń powstających wokół synchrotronu.
Wiele wydarzeń zostanie przeprowadzonych poza stolicą Małopolski - w Rabce, Balicach, Słomnikach, Chrzanowie, Tanowie, Skale i Zakopanem.(PAP)
autor:: Rafał Grzyb
rgr/ wj/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.