Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
10.05.2019 aktualizacja 10.05.2019

Debata NKN o jakości kształcenia - trwa rejestracja

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uczelnie z całej Polski mogą zgłaszać swoich reprezentantów na debatę NKN Forum, organizowaną w Gdyni z inicjatywy resortu nauki i środowiska akademickiego. Debata z udziałem ministra nauki Jarosława Gowina odbędzie się 20 maja w w Akademii Marynarki Wojennej.

Rektorzy i przedstawiciele uczelni publicznych i niepublicznych będą rozmawiać o ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Dyskusja ma się koncentrować wokół wymagań i szans związanych z nowymi przepisami. Uczestnicy debaty zastanowią się nad sposobami oceniania jakości kształcenia w różnych typach uczelni w Polsce.

Forum otworzy wystąpienie wicepremiera Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Głos zabiorą rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, rektor Uniwerystetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Gwizdała - przewodniczący Rady Rektorów Województwa oraz Dominik Leżański z Politechniki Łódzkiej - przewodniczący Parlamentu Studentów RP. Wstępem do debaty bądzie wystąpienie wiceministra nauki Piotra Mullera, który przedstawi wyzwania związane z kształceniem na poziomie wyższym.

Udział w konferencji jest darmowy. Zaproszenia wraz z linkiem do rejestracji zostały rozesłane do rektorów uczelni publicznych i niepublicznych. Formularz zgłoszeniowy zawiera rubryki na dane czterech reprezentantów, jednak liczba uczestników zgłaszanych przez poszczególne uczelnie nie jest limitowana.

NKN FORUM to wspólna inicjatywa MNiSW i środowiska akademickiego. Debaty te nawiązują do konferencji programowych Narodowego Kongresu Nauki. W debatach NKN FORUM podstawą do dyskusji są doświadczenia polskich uczelni we wdrażaniu nowych rozwiązań, na których opierać się ma nowy porządek w nauce i kształceniu akademickim.

Pełny program debaty planowanej na 20 maja można znaleźć tutaj. 

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024