AGH w Krakowie będzie współpracować z Samsungiem

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisała porozumienie o współpracy z firmą Samsung Electronics - poinformowała we wtorek uczelnia. Celem umowy jest prowadzenie wspólnych inicjatyw badawczo-rozwojowych oraz dydaktycznych.

Jak powiedziała PAP rzecznik prasowy AGH Anna Żmuda-Muszyńska, podpisanie umowy w pierwszej kolejności przyniesie korzyści studentom informatyki, a wraz z rozwojem współpracy - innych kierunków pokrewnych, np. teleinformatyki.

"Samsung będzie raz w roku przekazywał uczelni listę propozycji tematycznych obejmujących interesujące tę firmę kierunki badań. Na podstawie tych wskazówek studenci i doktoranci kierunków informatycznych będą prowadzić projekty i prace dyplomowe" - dodała.

Jak poinformowano w komunikacie, zawarte dziś porozumienie zakłada przede wszystkim możliwość dofinansowania przez Samsunga prac dyplomowych i doktoranckich. Pozwoli także na wymianę doświadczeń między środowiskiem akademickim a specjalistami z tej firmy z obszaru nowych technologii komunikacyjnych.

"Umowa daje uczelni szereg możliwości, między innymi finansowanie przez firmę badań pilotażowych w obszarze technologii chmurowych i sieciowych, praktyki dla studentów i doktorantów czy seminaria technologiczne organizowane przez pracowników firmy dla studentów i pracowników Katedry Informatyki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Korzyścią płynącą z zawartego porozumienia jest również wsparcie procesu kształcenia oferowane przez firmę w zakresie realizacji zaawansowanych technologicznie wykładów i laboratoriów" - powiedział cytowany w komunikacie prof. Krzysztof Zieliński, inicjator współpracy AGH z Samsungiem.

Umowę podpisali prezes Samsung R&D Europe Youngmin Lee oraz prorektor AGH ds. współpracy prof. Jerzy Lis.

PAP - Nauka w Polsce

kku/ pb/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka: nowy etap rewolucji cyfrowej to kwestia pięciu lat

  • Zabrze, 13.01.2023. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, 13 bm. (ad) PAP/Zbigniew Meissner

    Śląskie/ Górnicze muzeum pracuje nad narzędziem AI do analizy dokumentów kopalnianych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera