Uczelnia Łazarskiego otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Tym samym formalnie trafiła do grona trzynastu polskich uczelni posiadających taki przywilej.
Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przyznała uprawnienia Uczelni Łazarskiego 27 czerwca br. Przy wydawaniu decyzji brane pod uwagę były takie czynniki jak: odpowiednia liczba kadry, duża liczba rozpraw doktorskich, odpowiednie zaplecze naukowe, duże biblioteczne zasoby naukowe oraz sukcesy w łączeniu kształcenia akademickiego studentów z ich praktycznym przygotowaniem do wykonywania zawodu prawnika.
"Wydział Prawa i Administracji konsekwentnie realizuje strategię rozwoju od roku 1997, kiedy otrzymał uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku prawo. Na bieżąco modyfikuje programy nauczania i nieustannie dba o wysoką jakość, kadrę naukową i praktyczny wymiar kształcenia" - wyjaśnił dziekan Wydziału Prawa i Administracji, dr Mieczysław Błoński. Dodał, że znakomita większość wykładowców pracujących na Wydziale Prawa i Administracji, to uznani specjaliści i praktycy prawa.
Wydział zajmuje się różnorodnymi badaniami w obszarze dziedzin prawa. Przede wszystkim są to: prawo lotnicze, postępowanie karne i kryminalistyka, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo medyczne, cywilne, europejskie, konstytucyjne, energetyczne, administracyjne, ochrony konkurencji i konsumentów oraz prawo międzynarodowe.
W kadrze akademickiej znajdują się m.in. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, notariusze i radcy prawni. Wydział kształci obecnie 1100 studentów.
W ostatnim czasie został wyróżniony w kilku niezależnych rankingach - „Dziennika Gazety Prawnej”, gdzie uznano go za najlepszy wśród wszystkich wydziałów prawa szkół niepublicznych, czy "Rzeczpospolitej", która bardzo wysoko oceniła jakość kształcenia.
"Czujemy dumę, a ostatnie wiadomości to wspaniała nagroda i ukoronowanie wieloletnich wysiłków. To także najlepsza motywacja do dalszych starań i działania na rzecz rozwoju polskiej nauki i kształcenia na najwyższym akademickim poziomie" – powiedziała rektor Uczelni Łazarskiego, prof. Krystyna Iglicka-Okólska.
PAP - Nauka w Polsce
szz/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.