Uczelnie i instytucje

Michał Moskal po raz drugi przewodniczącym NZS

Michał Moskal z Uniwersytetu Warszawskiego został w niedzielę wybrany na drugą kadencję na przewodniczącego Zarządu Krajowego NZS. W weekend odbyły się w Warszawie wybory władz tego największej organizacji studenckiej w Polsce.

W weekend ponad 100 przedstawicieli studentów z 37 uczelni wyższych wybrało władze NZS. Wybory odbyły się podczas zorganizowanego w Warszawie Krajowego Zjazdu Delegatów Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Przewodniczącym Zarządu Krajowego NZS na drugą kadencję został wybrany Michał Moskal z Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto delegaci wybrali skład Zarządu Krajowego, Krajowej Komisji Rewizyjnej, oraz omówili najważniejsze sprawy środowiska studenckiego. Członkowie nowych władz podkreślali, że ich priorytetem będzie wsparcie organizacji NZS-u na uczelniach, oraz prowadzenie działań na rzecz poprawy sytuacji młodych ludzi w Polsce.

Rzecznik NZS Tomasz Leś poinformował w przesłanym PAP komunikacie, że podczas zjazdu NZS studenci poruszali m.in. kwestie niedawnego protestu studenckiego na Politechnice Częstochowskiej. "Na Politechnice Częstochowskiej dochodziło do prób manipulowania głosami studenckimi w wyborach rektorskich" - poinformował Leś. Do studentów NZS docierają także niepokojące sygnały o napiętej sytuacji i groźbie strajków w Płocku oraz w Oświęcimiu. Członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów podkreślali, że będą walczyć patologiami na polskich uczelniach i nie dopuszczą do łamania prawa.

NZS to największa organizacja studencka w Polsce, działająca na 37 uczelniach wyższych. Działalność rozpoczęła, jako organizacja walcząca z reżimem PRL-owskich władz. W czasach współczesnych realizuje największe studenckie projekty (Wampiriada, Drogowskazy Kariery, Studencki Nobel) oraz prowadzi działalność na rzecz poprawy sytuacji młodych w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Metropolia przeznaczyła 2,5 mln zł na 64 projekty swoich uczelni

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera