Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego współpracuje z ZUS

Fot. PAP/Dariusz Radzimierski 09.10.2015
Fot. PAP/Dariusz Radzimierski 09.10.2015

Współpracę na polu badawczym, wzajemną wymianę doświadczeń, inicjowanie wspólnych projektów naukowych przewiduje umowa podpisana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Porozumienie podpisali rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w obecności minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

UKSW i ZUS będą współpracowały w dziedzinie dydaktycznej, naukowej i rozwojowej. Umowa obejmuje współpracę na polu badawczym, wzajemną wymianę doświadczeń, inicjowanie wspólnych projektów naukowych oraz możliwość odbywania przez studentów staży i praktyk w ZUS.

Do przedmiotu umowy odniosła się minister Rafalska. "Im szybciej będziemy ten system poznawali, nawet w obszarze badań naukowych, to będzie nie tylko z korzyścią osobistą dla nas samych, ale dla wypracowywania rozwiązań systemowych" – podkreśliła.

"Jako uniwersytet prowadzimy badania naukowe i dydaktyczne, ale chcemy być też użyteczni społecznie, otrzymywać informacje ważne dla nas jako obywateli" – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński.

W kwietniu podobną współpracę rozpoczął z ZUS Uniwersytet Warszawski.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera